عیب یابی کولر گازی

عیب یابی کولر گازی


عیب یابی کولر گازی

موتور فن روشن است اما کمپرسور به راه نمی‌افتد

در مرحله اول به سراغ  نول اصلی کمپرسور بروید و چک کنید که آیا قطع شده است یا خیر. در این مرحله سسیم های رابط را چک کنید و در صورتی که مشاهده کردید  سیمی  از محل اتصال خود بیرون آمده است، آنرا به جای اصلی خود برگردانید.

رفع مشکل خرابی ترموسات کولر گازی 

در این مرحله به سراغ ترموسات بروید ببینید آیا مشکلی دارد که نیاز به تعمیر جزئی دارد و یا اینکه به طور کل خراب شده است. اگر ترموستات خراب است آنرا عوض کنید. یک نکته بسیار مهم که حتما باید رعایت کنید این است که زمانی که اثدام به خرید ترموستات جدید می کنید حتما ترموستات کولر گازی بخرید.

اورلود دائما قطع می شود

کنتاکت های اورلود در حالت عادی به یکدیگر وصلند این اتصال توسط  اهممتر قابل مشاهده است. اگر این اتصال دچار مشکل شده است  اورلود را با شماره کد مشابه خود عوض کنید.

رفع مشکل خرابی کمپرسور کولر گازی 

برای آزمایش خرابی کمپرسور ابتدا آنرا در حالتی که متصل به برق است مورد آزمایش قرار دهید. در مرحله اول کولر را روشن کنید و در مرحله بعدی موتور فن را راه اندازی کنید.ترموستات را نیز روشن کنید. اگر شما از قبل سر سیم های موتور را شناسایی کرده اید ، ابتدا به اندازه کافی است اما حرکت نمی‌کند بنابراین باید کمپرسور را تعمیر و یا تعویض نمایید.

رفع مشکل خرابی خازن کولر گازی 

برای رفع این مشکل در ابتدا خازن را از مدار خارج و پس از تخلیه آزمایش خود را شروع کنید . در صورتی که موردی مشاهده کردید  نسبت به تهیه خازن جدید اقدام فرمایید.

رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

برای رفع این مشکل ابتدا پریز را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا برق دارد یا خیر پس از اطمینان از آن پریز برق را قطع کنید سپس این موضوع را بررسی کنید که دو شاخه یا سیم رابط کولر دچار ایراد شده یا خیر برای این کار بدنه کولر را جدا نموده دو شاخه را وارد پریز کرده سپس با ولت سنج، مقدار برق را در ترمینال اصلی اندازه بگیرید. اگر در ترمینال اصلی ولتاژ موجود نبود ابتدا دوشاخه سپس سیم رابط را عوض کنید. یکی دیگر از دلایلی که میتوان در رابطه با روشن نشدن کولر گازی بررسی کرد این است که بررسی کنیم کلید اصلی خراب است یا خیر برای رفع این مشکل ابتدا کلید را تعویض کنید.

سیم های رابط کولر گازی قطع شده‌اند

عیب یابی کولر گازی اگر فاز یا نول در سیم بندی مدار قطع شده باشد بنابراین لازم است صحت اتصالات محل انشعاب بین ترموسات و کلید موتور فن بررسی شود . کلید فن را بر روی تمام حالت ها قرار داده‌ایم، اما فن روشن نمی‌ شود.

هزینه تعمیر و سرویس کولر گازی گری چقدر است؟

تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.