راه اندازی بخش گرمایش کولر گازی

راه اندازی بخش گرمایش کولر گازی


راه اندازی گرمایش کولر گازی یکی از مهمترین کارهایی است که در یک کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است

در این مقاله ما در تیم تخصصی مستر تهویه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مهم قابل انجام است.

این مار نکاتی را برای رعایت کردن دارد که حتما باید بدانید.

یکی از نکاتی که شما لازم است بدانید این است که  معمولا بر روی همه پنل های کولر گازی بر چسبی با عنوان بر چسب فنی قرار گرفته است.

بر روی کولر گازی اینورتر تمام مشخصات و ویژگی های کولر گازی نوشته شده است و شما با مطالعه آن می توانید کلیه اطلاعات گرمایشی و سرمایشی کولر گازی خود را بفهمید که به چه صورت است.

چرا سرویس و توجه به کولر مهم است ،

سرویس کردن کولر گازی جزء مواردی است که باید جدی گرفته شود.

سرویس کولر گازی یا به عبارت عامیانه تعمیر کولر گازی به صورت زمان بندی شده و بر اساس عمر آن باعث خواهد شد که کولرگازی شما سالم و بدون ایراد باقی بماند و طول عمر آن افزایش بسیار زیادی پیدا می کند.

سرویس کولر گازی باعث میشود عمر دستگاه زیاد شود.

پس ما در همین جا به شما پیشنهاد می کنیم که کار سرویس کولر گازی خود را به صورت دوره ای و در زمان مشخص حداقل هر شش ماه یک بار به دست متخصصین حرفه این این کار بسپارید تا دستگاه سلامت خود را حفظ کند و بدرستی کار کند.

در این صورت شما از هزینه های بعدی که ممکن است در اثر سرویس نکردن کولر گازی بوجود آید را کاهش داده و نیازمندی خود نسبت به تعمیر کولر گازی را برطرف خواهید کرد.

راه اندازی گرمایش کولر گازی

 

راه اندازی بخش گرمایش کولر گازی

راه اندازی بخش گرمایش کولر گازی

در این بخش به شما آموزش می دهیم که برای راه اندازی گرمایش کولر گازی باید آن را در ابتداخاموش نمایید، سپس با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را برای این کار تنظیم کنید.

این نکته مهم را نیزدر نظر داشته باشید که در حین تنظیم نمودن ریموت کنترل، نباید هیچ ارتباطی با دستگاه مورد نظرداشته باشد.

برای این کار می توانید دست خود را جلوی ریموت کنترل بگیرید.شما در قسمت مو کولر گازی خود حالت های متفاوتی از کولر گازی را مشاهده می کنید در این زمان شما حالتی را که می خواهید انتخاب نموده و مجدد کولر گازی را روشن نمایید.

به این صورت شما مقدار گرمایی که برای محیط نیاز داشتید را از دستگاه کولر گازی دریافت مینمایید.

یک مشکل رایجی که همیشه وجود دارد این است که پس از این که شما راه اندازی گرمایش کولر گازی را با استفاده از ریموت انجام دادید و نتیجه ای حاصل نشد، باید پنل داخلی کولر را بصورت کامل با آب بشویید.

همچنین شستشوی پنل خارجی و تمیز نمودن فیلتر کولر گازی در راه اندازی گرمایش کولر گازی بی تاثیر نمیباشد. رعایت این نکات می تواند اثر مثبتی در عمل کرد دستگاه داشته باشد.

شیوه ی کارکرد دستگاه کولر گازی در حالت گرمایش به این صورت است که، اما در ابتدا  این نکته بسیار مهم است که بدانید که داخل دستگاه  کولر گازی ، گاز می باشد، شیوه و عملکرد صحیح  گاز موجود در داخل کولر در فصل سرما به این صورت میباشد که باید در کمپرسور گرم شود و سپس به وسیله یک شیر چهار طرفه به طرف اپراتور هدایت شود.

اپراتور از صفحات آلومینیومی و لوله های مسی تشکیل شده است که این توانایی را دارد تا گرما را به سمت محیط و بیرون دستگاه منتقل کند.

دلیلی که باعث گرم شدن لوله های و طبقات می شود،  هوای گرم وارد شده است که از کمپرسور به این محفظه وارد می شود ، این هوای گرم در کسری از ثانیه این قابلیت را دارد که محیط اطراف شما را گرم و مطبوع نماید.

این نکته و سوال وجود دارد که بدانیم در چه زمانی کولر گازی محیط را گرم نمی کند قطعا برای هر شخصی این مسئله اتفاق افتاده است  که دستگاه کولر گازی ، محیط را گرم نکند یا بسته به درجه معین شده، بادی ولرم از خود تولید نماید. 

این مسئله به چند علت در کولر گازی رخ می دهد:

  • پایین بودن ظرفیت کولر گازی شما نسبت به متراژ خانه
  • کم بودن گاز موجود در کولر گازی
  • اشکال فنی در سیکل گرمایش کولر گازی

در صورتی که شما برای راه اندازی گرمایش کولر گازی، تمام نکاتی که گفته شد را انجام دادید به طور معمول پنج دقیقه طول خواهد کشید تا کولر گازی شروع به  اعمال تغییرات کند.

در حالت دیفراست ، یعنی زمانی که کولر گازی شما اقدام به آب نمودن یخ و برفک های تشکیل شده بر روی پنل خارجی  می کند، امکان دارد زمانی حدود پانزده دقیقه طول بکشد  تا بتواند باد گرم تولید نماید.

پس در صورتی که تاخیری در تولید گرمایش کولر گازی خود دیدید، صرفا آن را به عنوان ایراد و نقص تلقی نکنید،

بلکه این مرحله نیز جزیی از فرآیند دستگاه کولر گازی می باشد.

میزان مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش به چه میزان می باشد؟

مصرف برق دستگاه کولر گازی ، در حالت کلی به میزان دمای تنظیم شده برای کولر گازی و دمای محیط بستگی دارد زمانی که اختلاف دما بین دمای محیط و دمای تنظیم شده برای دستگاه کولر گازی، زیاد باشد کولر زمان بیش تری را در حالت کارکردن سپری می کند.

نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان به طور کلی و به صورت حتمی گفت که دستگاه کولر گازی بیش تر در حالت تولید گرما برق و انرژی بیش تری مصرف می کند یا در زمان تولید باد خنک.

این مسئله کاملا ربط مستقیمی بین دمای تنظیم شده برای باد خروجی دستگاه کولر گازی و دمای محیط دارد. سوال دیگر این است که چه زمان برای راه اندازی گرمایش کولر گازی اقدام نماییم در صورتی که اقدامات گفته شده را انجام دادید

و نتیجه ای حاصل نشد باید جهت بررسی تخصصی تکنسین ها اقدام نمایید.

اقدامات لازم جهت:

  • فیلتر های پنل داخلی
  • فن پنل خارجی
  • فن پنل داخلی
  • ایراد کندانسور خارجی
  • ایراد کمپرسور

می باشد. بررسی و چک نمودن موارد نام برده شده، کاملا تخصصی بوده و باید توسط شخصی ماهر جهت راه اندازی گرمایش کولر گازی انجام پذیرد.

تعمیر کولر گازی در مستر تهویه

تیم مستر تهویه سالهاست که در تعمیرات مختلفی که در این دسته از تاسیسات وجود دارد مانند : تعمیر چیلر ، تعمیر سردخانه ، تعمیر پکیج دیواری ، تعمیر داکت اسپیلت ، تعمیر مینی چیلر و تعمیر کولر گازی اشاره کرد به همشهریان عزیز در کلیه مناطق در  تهران بزرگ  خدمات رسانی می کنیم

و خوشبخانه تا بحال توانسته ایم که مورد رضایت اعتماد مشتریانمان باشیم که این از بزرگترین برگ برنده ما می باشد.

یکی از خدماتی که در مجموعه فنی و مهندسی مستر تهویه به صورت کاملا ویژه و تخصصی انجام می شود

 ارائه کلیه خدمات کولر گازی از قبیل شست و شو و سرویس کولر گازی ، تعمیر کولر گازی ، جابجایی و نصب کولر گازی ، تعویض کمپرسور کولر گازی، شارژ گاز کولر گازی و….می باشد که شما می توانید خدماتی کاملا نو و متفاوت را از ما دریافت کنید.

چنانچه جهت تعمیر کولر گازی  به هر دلیلی به  نمایندگی دستگاه خود دسترسی ندارید،

می توانید در هر جای تهران که باشید با یک تماس ما را در جریان مشکل خود قرار دهید و تیم ما در کمترین زمان ممکن خود را به محل شما خواهند رساند.

مستر تهویه در وحله اول رضایت شما مشتریان عزیز را سرلوحه کار خود قرار داده است

و  هم اینکه به لحاظ قیمت  بسیار منصفانه عمل کرده هم تیم خبره و کارشناس دارد که در تعمیر کولر گازی هزینه اضافی به شما تحمیل نخواهد کرد .

یعنی به میزان کافی تلاش می کنیم تا هزینه تمام شده شما کمتر گردد و بجای تعویض، دستگاه خود را با تعمیر کردن حیات دوباره ببخشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.