نکات مهم در استفاده از کولر گازی

نکات مهم در استفاده از کولر گازی


نکات مهم در استفاده از کولر گازی در سایت مستر تهویه

 • دو شاخه سيم رابط و پريز کولر را همواره متناسب با جريان مصرفي دستگاه انتخاب کنيد.
 • بهتر است جهت حفاظت از دستگاه يک فيوز مستقل در نظرگرفته شود .
 • سيني زير کولر را رنگ آميزي کنيد تا دوام آن افزايش يابد .
 • محل نصب کولر را به گونه اي در نظر بگيريد تا از تابش مستقيم نور آفتاب يا باران مصون باشد.
 • همواره ترموستات را بر دماي مناسب و مورد نياز قرار دهيد تا از مصرف بي رويه برق و يا
  استهلاک بي مورد کولر جلوگيري شود .
 • با آغاز فصل گرما قبل از راه اندازي دستگاه شخصاً و يا توسط تعميرکار مجرب اجزاء مکانيکي و الکتريکي کولر را مورد بازديد قرار دهيد تا پس از خاک گيري و بررسي، مسير خروجي آب سيني دستگاه را در محل مورد نظر نصب و روشن نماييد . تا آنجا که ممکن است از کولر در ساعات اوليه شب استفاده نکنيد زيرا در اين ساعات ولتاژ کمترين سطح ممکنه را داراست و اين مسئله کمپرسور را تحت فشار قرار داده و از عمر و دوام آن کاسته خواهد شد.

چگونگی ایجاد سرما توسط کولر گازی

به طور کلي مي توان گفت در عموم وسائل سرماساز همچون کولر گازي، يخچال، فريزر ، آب سرد کن و … از اصول مشابهي استفاده شده است . در واقع فوران گاز مايع و تبديل آن به حالت گاز توليد سرما مي کند و اين اصل در کولر گازي به شرح زير اعمال شده است :

 • با روشن شدن کولر، کمپرسور گاز را از لوله مکش مکيده و پس از آنکه تحت فشار قرار گرفت، روانه لوله رفت مي سازد . بديهي است دماي گاز به گازهاست گازهاست گازهاست گازهاست که هر گاه تحت فشار قرار گرفته و فشرده شوند دماي آنها افزايش مي يابد و اگر به حالت مايع تبديل خواهد شد .
 •  به وسيله کندانسور (پس از کمپرسور) و تحت هوايي که به وسيله چرخش پروانه مربوطه ايجاد ميشود اندکي از دماي گاز کاسته مي شود و روانه فيلتر مي شود تا رطوبت يا رسوباتي را که احتمالاً از جداره هاي داخلي لوله هاي کندانسور جدا شده اند از آن گرفته شود.
 • پس از فيلتر و تحت فشار کمپرسور، گاز وارد لوله مويي شده و از آنجايي که سطح مقطع لوله مويي بسيار محدود است فشار وارد بر گاز افزايش يافته و آن را به مايع تبديل مي کند .
 •  پس از اين قسمت گاز وارد لوله هاي آلومينيومي اواپريتور شده و با استفاده از محيط از داخل لوله هاي آن اجازه فوران يافته و توليد سرما آغاز مي شود .
 •  وزش باد ايجاد شده توسط پروانه مخصوص اواپريتور سرما را از لوله ها گرفته و وارد محيط مورد نظر مي سازد و به اين ترتيب دماي محيط به تدريج کاهش يافته و اين امر موجب انقباض گاز داخل ترموستات و در نتيجه فانوسک شده و در نهات عمل اتومات صورت گرفته و توليد سرما متوقف ميشود .

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

نکات مهم در استفاده از کولر گازی و اجزاء الکتریکی کولر گازی و  تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.