یخ زدن کولر گازی

یخ زدن کولر گازی


کولر های گازی طوری طراحی شده اند که در یک محدوده دمای بسیار خاص کار کنند.

زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است سعی کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون استفاده بیش از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

عدم وجود جریان هوا در کویل اواپراتور کولر گازی می تواند باعث یخ زدگی کولر گازی شود.

در دستگاه های اسپلیت، کولر گازی به گونه ای طراحی شده است که با گرفتن گرمای خانه باعث پایین آمدن دما شود.

اگر سیستم تهویه مطبوع شما به طور صحیح جریان هوا را از روی اواپراتور عبور ندهد، این تبادل گرما اتفاق نمی افتد و گاز فریون نمی تواند بخوبی گرما را از خانه خارج کند و با گذشت زمان، دمای آن کاهش می یابد و کولر گازی یخ می زند.

یکی از مهم ترین قطعات کولر گازی فن بلوور داخلی است که باعث میشود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده و با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده شود.

اگر فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی شروع به یخ زدن خواهد کرد اما تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی میتواند دلایل زیر را داشته باشد :

  • خرابی فن بلیور (عدم کارکرد صحیح و به فن بلوور )
  • کثیف بودن فیلتر های کولر گازی
  • سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

کولر گازی با هر یک از دلایل بالا امکان یخ زدن در قسمت های مختلف را خواهد داشت که باید بررسی و عیب اصلی را پیدا کرد البته شما برای رفع کردن هر یک از این اشکلات نیاز به ابزار و تخصص کافی دارید که توصیه میشود اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انجام ندهید.

عدم وجود گاز کافی می تواند باعث یخ زدن کولر گازی شود.

اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مانند نشتی گاز فریون یا جا به جایی کولر گازی، کمبود گاز داشته باشد و از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با مشکل مواجه شده

و باعث یخ زدن پنل داخلی یا لوله کوچک (لوله رفت) کولر گازی و همچین مشکلاتی مانند آب دادن کولر گازی خواهد شد که شما میتوانید با شارژ گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

خرابی دستگاه یکی از علت های یخ زدن کولر گازی است.
در بعضی مواقع خرابی قطعات دستگاه مانند برد فرماند، سنسور بیرونی، شیر برقی و… می تواند در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد کند و باعث یخ زدن کولر گازی شود.

در این مواقع حتما از یک تعمیرکار حرفه ای و باتجربه جهت برطرف کردن مشکل دستگاه کمک بگیرید.

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطعات داخلی کولر گازی اگر لوله مویی یا قطعاتی مانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی بسیار زیاد است.

کولر های گازی طوری طراحی شده اند که در یک محدوده دمای بسیار خاص کار کنند.
زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است سعی کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون استفاده بیش از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

چگونه مشکل یخ زدگی کولر گازی را برطرف کنیم؟

  • تعویض فیلتر هوای کولر گازی
  • استفاده از حالت فن کولر گازی در زمانی که هوای بیرون منزل سرد است.
  • بررسی فن بلوور و در صورت نیاز تعویض کردن آن
  • بررسی و تمیز کردن کویل اواپراتور کولر گازی
  • بررسی جریان هوای داخل کولر گازی و مطمئن شدن از بسته نبودن جریان هوا

در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل دستگاه را برطرف کنید حتما از یک متخصص حرفه ای جهت برطرف کردن مشکل کمک بگیرید زیرا این مشکل به خودی خود برطرف نمیشود و در صورتی که مشکل برطرف نشود دستگاه آسیب میبیند.

 

 

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.