مشکلات رایج داکت اسپلیت

مشکلات رایج داکت اسپلیت


مشکلات رایج داکت اسپلیت

در این مقاله که توسط متخصصین ما در مستر تهویه تهیه شده است به بررسی مشکلات رایج داکت اسپلیت می پردازیم.در ادامه مقاله ارور داکت اسپیلت سامسونگ با ما همراه باشید تا با بقیه خطا های مربوط به دستگاه داکت اسپیلت آشنا شوید.

مشکل نشت گاز مبرد یا همان گاز خنک کننده

یکی از شایع‌ترین مشکلات در داکت اسپلیت و کولر گازی، مسئله نشت آب، گاز یا هوای تولید شده می باشد. گاز مبرد یا همان گاز خنک کننده کولر گازی و داکت اسپلیت مهم‌ترین وظیفه را در خنک‌سازی هوا بر عهده دارد.

در نتیجه، در صورتی که داکت اسپلیت هوا را به درستی خنک نمی‌کند، احتمال نشت گاز مبرد و پایین بودن سطح این گاز بسیار زیاد است.به دلیل این که گاز مبرد تحت فشار بسیار زیاد ذخیره می‌شود، تمام پیچ و خم‌ها و مفاصل لوله مسی تحت فشاری ثابت و همیشگی قرار دارند.

با توجه به میزان رطوبت و سایر ترکیبات موجود در هوا که باعث ایجاد خوردگی در لوله‌ها و اتصالات می‌شوند، این لوله‌های مسی ممکن است به مرور زمان دچار سوراخ‌های نشتی گاز شوند.

در بسیاری از موارد، این نشت گاز مبرد در بخش یونیت خارجی داکت اسپلیت رخ می‌دهد.

علت این امر هم این است که هوای بیرون از ساختمان تقریبا کنترل‌ناپذیر است و مسائل مختلفی در آن‌جا رخ می‌دهد.

در مواردی که مشکل نشتی وجود دارد، تعمیر داکت اسپلیت کار به نسبت ساده‌ای است.

البته، برای این کار حتما باید از وجود یک تکنسین خبره کمک بگیرید.

تجربه تکنسین نیز در رفع این مشکل اهمیت دارد.

در صورتی که سطح گاز مبرد پایین‌تر یا بالاتر از سطح استاندارد شارژ شود، ممکن است به داکت اسپلیت شما آسیب وارد شود.

 روشن و خاموش شدن زیاد کمپرسور 

در صورتی که با چنین مشکلی مواجه هستید، به احتمال زیاد فیلتر هوای داکت اسپلیت مسدود شده است. این مسئله معمولا به خاطر کثیفی و تجمع گرد و غبار بر روی فیلتر هوا رخ می‌دهد. به همین علت، داکت اسپلیت شما بیش از حد باید تلاش کند که هوا را به جریان در آورد.

در نتیجه، دمای دستگاه بالاتر از حد ایده‌آل خواهد رفت.

به همین خاطر هم کمپرسور به دفعات زیادی برای خاموش و روشن شدن نیاز خواهد داشت.

در این حالت تعمیر داکت اسپلیت را می‌توانید خودتان به راحتی انجام دهید.

کافی است فیلتر هوا را کاملا تمیز کنید تا هوا به خوبی جریان پیدا کند.

این کار را به صورت دوره‌ای انجام دهید.

فاصله زمانی این دوره‌ها نیز با توجه به شرایط محیطی متفاوت است.

با این حال، تمیز کردن فیلتر در هر یک ماه مناسب به نظر می‌رسد.

 

 یخ زدن کویل خنک کننده

هنگامی که سطح مبرد کمتر از مقدار مورد نیاز است، دمای کویل خنک کننده بسیار پایین‌تر از حد طبیعی خواهد بود. با توجه به این پدیده، رطوبت موجود در هوای محیط بر روی کویل خنک کننده جمع شده و منجمد می‌گردد. بر طرف کردن مشکل یخ زدگی در کویل خنک کننده به حضور یک تکنسین حرفه‌ای نیاز دارد. این تکنسین می‌تواند با دقت مشخص کند که سطح مناسب برای گاز مبرد در کویل خنک کننده چقدر باید باشد.

بوی نامطبوع شنیدن هنگام  روشن شدن

 

گاهی اوقات در هنگامی که داکت اسپلیت را روشن می‌کنید، بوهای ناخوشایندی در فضا منتشر می‌شود. این مشکل چندان نگران‌کننده نیست و معمولا ناشی از وجود مشکل در تخلیه و لوله‌ها است. با توجه به وجود گرد و غبار در داخل لوله تخلیه و سینی تخلیه، آب کم کم انباشته می‌شود و به آرامی بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند.

تعمیر داکت اسپلیت نیازمند این است که تکنسین خدمات پس از فروش داکت اسپلیت را خبر کنید تا برای پاک‌سازی سیستم تخلیه به محل شما مراجعه کند. به این ترتیب، مشکل بوی نامطبوع حل خواهد شد.

کار نکردن داکت اسپلیت

در صورتی که سیستم داکت اسپلیت شما به طور کلی شروع به کار نمی‌کند، به احتمال زیاد مشکلی در برق‌رسانی به برد مدار چاپی (PCB) رخ داده است. برای این مسئله تنها یک دلیل وجود ندارد و موارد مختلفی باید بررسی شوند. بروز مشکل در سیم‌کشی و اتصالات برق، خراب شدن کلید روشن و خاموش سیستم داکت اسپلیت، سوختن خازن‌ها و مقاومت‌های روی برد مدار چاپی و … از جمله مواردی هستند که می‌توانند باعث این مشکل شوند.

در مواردی که خازن‌ها یا مقاومت‌های برد مدار چاپی سوخته است، شاید بتوان آن‌ها را تعویض کرد. با این حال، اگر خسارت زیاد باشد، تنها گزینه ممکن جایگزینی این برد مدار چاپی با بردی سالم خواهد بود. موارد دیگر نظیر قطعی سیم برق و … نیز توسط تکنسین قابل رفع است. به هر صورت، برای تعمیر داکت اسپلیت خود در این مواقع نیاز است که با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

سر و صدای زیاد یونیت داخلی داکت اسپلیت

در برخی مواقع، یونیت داخلی داکت اسپلیت صدای زیادی را به هنگام کار ایجاد می‌کند. البته، گاهی نیز این صدا فقط در زمان شروع به کار سیستم تولید می‌شود. این مشکل، مسئله‌ای کوچک است و جای نگرانی وجود ندارد. به احتمال زیاد، در قسمتی که یونیت داخلی نصب شده است، پایه و بست‌ها باز شده‌ یا دچار شکستگی شده‌اند. در برخی موارد نیز این اتفاق ناشی از انباشته شدن گرد و خاک بر روی فن دستگاه است که باعث ایجاد لرزش در آن می‌شود.

این لرزش هم تولید سر و صدا خواهد کرد. در این حالت یونیت داخلی داکت اسپلیت شما نیازمند بررسی است. اگر لازم باشد، باید پایه‌های آن محکم شود و در صورتی که تمیز شدن فن نیاز باشد، باید این کار انجام شود. رفع این مسئله معمولا توسط خود شما نیز امکان‌پذیر است. با این حال، انجام این کار توسط یک تکنسین باتجربه هم از زحمت شما کم می‌کند و هم خیالتان از جهت بررسی اصولی مسئله و رفع مشکل راحت می‌شود.

 کار نکردن موتور داکت اسپلیت 

زمانی که موتور داکت اسپلیت کار نمی‌کند، متاسفانه هزینه شما بالا خواهد بود. این مشکل به دو دلیل می‌تواند رخ دهد. اول برد مدار چاپی (PCB) داکت اسپلیت دچار مشکل شده است.دوم اینکه موتور داکت اسپلیت سوخته است. به هر صورت، تعمیر داکت اسپلیت در این حالت نیاز به بررسی و بازبینی سیستم توسط کارشناس خبره این حوزه دارد.

هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت چقدر است؟

ارور های ذکر شده از مشکلات رایج داکت اسپلیت میباشد، در ادامه مقاله لیست ارور های داکت اسپیلت با ما همراه باشید تا با بقیه خطاهای مربوط به دستگاه داکت اسپیلت آشنا شوید.هزینه تعمیر داکت اسپلیت به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه ، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیرداکت اسپلیت توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.