بررسی مشکلات کولر گازی

بررسی مشکلات کولر گازی


بررسی مشکلات کولر گازی   در سایت مستر تهویه

با فرا رسیدن فصل تابستان ، شما نیازمند به یک کولر گازی سالم هستی. .اما اگر کولر گازی به درستی کار نکرد چه کاری باید انجام داد؟ نگران نباشید!  شما می توانید با استفاده از مطلب زیر کولر گازی خود را عیب یابی کنید. هر کدام از مشکلات رایج کولر گازی که در ادامه مطلب آورده شده است، به دلیل یک سری ایرادات در قطعات و غیره به وجود می آیند. در هر مورد می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی مستر تهویه در رابطه با آن مشکل اطلاعات لازم و راه‌حل مشکلات موجود را برطرف کنید و صورتی که با مشکلات و خرابی کولر گازی رو به رو شدید و تجربه لازم درباره تعمیر و سرویس کولر گازی خود را نداشتید. پیشنهاد ما این است که با مرکز تخصصی تعمیرات و سرویس کولر گازی مستر تهویه تماس بگیرید

چرا فن داخلی کولر گازی کار نمی کند؟

در صورت بروز این مشکل ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر مسدود شده بود، ممکن است خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بود، ممکن است به یک تعمیرکار متخصص نیاز داشته باشید. زیرا به احتمال زیاد اجزای داخلی فن و یا حتی موتور آن نیاز به تعویض دارد و یک فرد متخصص باید آن را بررسی کند.

چرا فن خارجی کولر گازی کار نمی کند؟

اگر فن بیرونی به درستی در حال چرخش نبود، ابتدا باید جعبه برق و فیوز را بررسی کنید. ممکن است ایراد در خازن یا موتور فن باشد. برای عیب یابی کولر گازی می توانید فن را با یک تکه چوب هل دهید تا ببینید که آیا فن شروع به کار می کند یا خیر؟

نکته مهم: هرگز با دست فن را هل ندهید. زیر اگر فن شروع به کار کند انگشتان دستتان آسیب جدی می بینند!

اگر همچنان فن شروع به کار نکرد، شما به یک تعمیرکار نیاز دارید. تا آمدن تعمیرکار دستگاه را خاموش کنید.

علت داغ شدن موتور فن کولر گازی

چندین دلیل برای داغ شدن موتور فن کندانسور اسپیلت وجود دارد که نبود جریان هوای مناسب برای تهویه فن یکی از آنهاست. معیوب بودن موتور و یا سایز کوچک موتور فن در مقایسه با کولر گازی نیز می تواند علت داغ کردن فن کولر گازی باشد. همچنین در صورتی که خازن نامناسب و یا تیغه های فن با سایز نادرست بر روی موتور نصب شوند، جریان ورودی بشدت افزایش و موجب داغ شدن موتور فن می شود. در عیب یابی کولر گازی خود به این امر دقت کنید که بسیاری از قطعات همچون فن به نگهداری صحیح و سرویس دوره ای احتیاج دارند. عدم سرویس به موقع یکی دیگر از دلایل گرم شدن بیش از حد فن کولر گازی است.

چرا کولر گازی روشن نمی شود؟

اگر با بررسی مشکلات کولر گازی و یافتن مشکل روشن شدن کولر مواجه شده اید، در گام نخست عیب یابی کولر گازی ابتدا به سراغ جعبه فیوز و پریز برق بروید تا از رسیدن جریان الکتریکی به کولر مطمئن شوید. ممکن است مشکل شما با ریست کردن کولر گازی برطرف شود.

چرا صدای کولر گازی زیاد است؟

هنگام کارکرد کولر گازی صداهای عجیبی از پنل داخلی یا یونیت خارجی آن می شنوید، احتمال دارد مشکل جدی رو به روی شما باشد، بنابراین عیب یابی کولر گازی را جدی بگیرید و با دقت انجام دهید. صدای کولر می تواند به خاطر گرفتگی فیلتر، خرابی بلبرینگ، ایراد فن، آسیب دیدن کویل و غیره باشد.

چرا کمپرسور اسپیلت کار نمی کند؟

کمپرسور یا موتور مهمترین جزء کولر گازی است. اگر متوجه شده اید که کمپرسور کولرتان کار نمی کند، بهتر است برای عیب یابی کولر گازی و رفع مشکل از یک متخصص کمک بخواهید. زیرا دلایلی که سبب این مشکل می شوند عمدتا تخصصی هستند. کم بودن یا نامناسب بودن نوع گاز، اشکالات برقی، ایراد در برد کولر، معیوب بودن خود کمپرسور و… از مهمترین دلایلی هستند که سبب عدم کارکرد کمپرسور کولر می شوند.

چرا کولر گازی گرم نمی کند؟

برخی اسپیلت ها دوفصله اند، یعنی دارای قابلیت گرمایش علاوه بر سرمایش هستند. عیب یابی اسپیلت که در حالت گرم باد سردی دارد، همانند عیب یابی کولری که باد خنک ندارد، کاری تخصصی و فنیست. مواردی مثل کم بودن ظرفیت کولر در مقایسه با متراژ خانه، کم بودن گاز مبرد و ایراد در سیکل گرمایش از جمله فن داخلی و خارجی، کمپرسور، کندانسور و… از دلایلی هستند که موجب بروز این مشکل می باشند.

چرا ریموت کولر کار نمی کند؟

توجه داشته باشی در بسیاری از اوقات از کار افتادن کنترل کولر گازی به معنای خراب بودن آن نیست. گاهی مشکل ساده است! همچون تمام شدن باتری کنترلر، که با تعویض باتری برطرف می شود. برای اطمینان از سلامت کارکرد ریموت می توان آن را تست کرد.

چرا باد کولر گازی پرتاب کمی دارد؟

اگر قدرت پرتاب باد کولر کم شده است، برای عیب یابی کولر گازی خود ابتدا فیلترهای کولر گازی را بررسی کنید که مسدود نباشند و در صورت لزوم آنها را بشویید. ممکن است مشکل از بلوور کولر باشد که موتور آن نیم سوز شده و یا ایراد دارد و یا به دلیل گرد و خاک کثیف شده و بازده سابق را ندارد.

چرا کولر گازی به همراه باد آب پرت می کند؟

کم بودن گاز و شکستن سینی ناودانی از مهمترین دلایلی هستند که باعث پخش قطرات آب به همراه باد از کولر می باشند.

خرابی برد کنترل الکتریکی

بسیاری از مشکلات رایج کولر گازی به دلیل خرابی برد فرمان یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت، امکان به وجود آمدن مشکلات و خرابی کولر گازی در سایر بخش ها نیز هست. بررسی برد و تعمیر آن نیار به تخصص و تجربه فنی یک تعمیرکار ماهر کولر گازی دارد. بنابراین اگر صلاحیت لازم را ندارید به هیچ وجه به سراغ برد کولر نروید. در برخی مواقع تنها یک قطعه همچون خازن یا فیوز برد سوخته است که با تعویض می تواند درست شود. اما گاهی مشکل بیشتر از یک قطعه است و با تعویض برد باید برطرف شود.

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

هزینه تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.