شارژ گازی کولر گازی

شارژ گازی کولر گازی


شارژ گازی کولر گازی

این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانید کولر گازی به صورت خود کار گازش کاهش پیدا نمی کند و فقط زمانی این اتفاق می افتد که نشتی داشته باشد. شما باید همیشه بدانید میزان مبرد کولر گازیتان چقدر است. مبرد سيالي است كه در سيستم تبريد براي دفع حرارت و توليد سرما مورد استفاده قرار مي گيرد. سيال مبرد بوسيله جذب گرماي فضاي مورد نظر در اواپراتور (تبخير در دما و فشار پايين) دماي فضاي مورد نياز را پايين آورده و دركندانسور (تقطير در دما و فشار بالاتر) گرما را دفع مي كند . برای این کار لازم است تا شما با متخصصین مستر تهویه تماس بگیرید تا برای شما این مشکل را حل کنند . ما در مستر تهویه به شما آموزش خواهیم داد که روش پر کردن یا شارژ گاز کولر گازی چگونه است.

فرض کنید در منزل شما و یا هر محیطی که کولر گازی وجود دارد با اینکه کولر شما تمام روز کار می کند ولی هوای اتاق به میزان قابل توجه و مطبوعی خنک نیست با این اتفاق ذهن شما به مبرد ها معطوف می شود همانطور که توضیح داده شد مبرد ها گرما ی موجود در محیط داخلی را جذب نموده و سپس آنرا به بیرون منتقل می کنند. حال اگر میزان گاز کولر گازی شما کم باشد و یا اینکه دچار نشتی شده باشد محیط به خوبی خنک نمی شود. یکی دیگر از راه هایی که میتوانیم بفهمیم گاز کولر گازی شما کاهش یافته است قبض برق های نجومی برای شما ارسال می شود. این کار بخاطر فشار بالا برروی کمپرسور اسپیلت و کار کرد مداوم آن بخاطر جبران مقدار مبردی است که کم شده است.

 

شارژ گاز کولر گازی

شارژ گازی کولر گازی

شارژ گازی کولر گازی

وقتی که به میزان تعیین شده و با روش های اصولی و درست مبرد به سیستم کولر گازی وارد می شود این امر باعث عملکرد صحیح و عالی دستگاه می شود. شارژ گاز کولر گازی مبرد R-22 را به صورت حالت گاز انجام می دهند و در خصوص مبرد های R-410 A و R-407 C به جهت آن که دارای خواص شیمیای خاصی هستند شارژ آن ها به شکل مایع انجام می گیرد. برای انجام کار از دو حالت استفاده می شود. بعد از اینکه توسط متخصصین تشخصی داده شد که مشکل از کمبود گاز کولر گازی است و همچنین نشتی ها پیدا شد باید ابتدا اگر مشکل از پرچ لوله های کولر باشد ابتدا لوله را بریده و مجددا پرچ جدبد زده شود و لی اگر مشکل از سوراخ یا ایجاد درز در کندانسور و یا لوله های متصل به پنل باشد قبل از انجام هر عملی باید ابتدا سوراخ درز و یا شکاف پیدا و رفع شود.

 

شارژ گاز کولر گازی در صورت بروز نشتی

 

انجام شارژ و همچنین اضافه کردن مبرد به سیستم در ابتدا باید یک سری مراحل را طی کند که با هم بررسی می کنیم.

 مرحله اول

شیر منیفولد که به گیج مرتبط است در ابتدا بایدبسته شود بعد از آن شلنگی که به رنگ آبی است که این شلنگ مربوط به فشار پایین است را به شیر گاز متصل می کنیم.

نکته مهم 

شلنگ آبی مربوط به گاز R-22 است و در خصوص مبرد های R-410A و  R-407C شلنگ قرمز رنگ که مربوط به فشار بالا می باشد استفاده می شود و به شیر مایع متصل می شود.

مرحله دوم

شلنگ زرد رنگ که در قسمت وسطی قرار دارد را به کپسول مبرد وصل کرده و شیر را باز می کنیم.

نکته مهم 

با شل کردن سر پیچ شلنگ زرد ، از قسمت منیفولد گیچ ، شلنگ هواگیری می شود . بایستی در خصوص شلنگی که به شیر سرویس نیز متصل است هواگیری صورت گیرد.

مرحله سوم

دستگاه کولرگازی را روشن نمایید تا کمپرسور شروع به کار کند.

توجه

اگر شما از مبرد R-22 استفاده کرده اید شیر مربوط به فشار پایین ولی اگر از مبرد های دیگر استفاده کرده اید شیر مربوط به  فشار بالای منیفولد باید باز شود.

مرحله چهارم

در این قسمت لازم است که شما میزان شارژ را با استفاده از دستگاه گیج کنترل و بررسی کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که وزن مبرد را   با توجه به مشخصاتش در کاتالگ کنترل کنید.

مرحله پنجم

پس از انجام دقیق و درست تمام مراحل بالا شیر های کپسول مبرد و منیفولد گیج را بسته و کولرگازی را نیز خاموش کنید . شلنگ ها را نیز از روی شیر ها باز کنید و بدین ترتیب دستگاه کولرگازی شما شارژ شده است.

 شارژ کردن کولر گازی در هنگام نصب اولیه

برای شارژ کردن دستگاه در زمانی که نصب انجام می شود نیز مراحلی را باید طی کنیم که در اینجا به صورت گام به گام و کامل به شما آموزش داده می شود.

 مرحله اول

در این مرحله ابتدا باید شیر منیفولد گیج بسته شود اگر از مبرد R-22 استفاده می شود ، شلنگ آبی رنگ که مربوط به فشار پایین است به شیر گاز متصل شود. اما اگر از مبرد های R-410A و R-407C استفاده شده است شلنگ قرمز رنگی که مرتبط با فشار بالا می باشد به شیر مایع متصل گردد.

مرحله دوم

بعد از انجام مرحله ی فوق بایستی شلنگ زرد رنگ را  به کپسول مبرد وصل کنید و همچنین شیر را باز کنید و با شل کردن سرپیچ آنرا هواگیری کنید.

با مراجعه به کاتالوگ محصول و دیدن جدول شارژ مبرد میزان آنرا برحسب کیلوگرم بیابید

مرحله سوم

در این مرحله کپسول را وزن کرده و میزانی که از مبرد نیاز است از وزن کپسول کم کنید. این عدد ، میزان وزن کپسول خواهد بود در زمانی که کار شارژ کولرگازی به پایان رسیده باشد . سپس همانند مرحله ی قبلی به کپسول مبرد و شیر سرویس ، منیفولد گیج وصل می کنید و این شیر را باز کرده و شارژ آغاز می شود. بایستی کپسول را چندین مرحله وزن نمایید تا به وزنی که محاسبه کردید برسید. پس از آن شیرها را بسته و تمامی شلنگ ها را نیز جدا نمایید.

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.