علت خنک نکردن داکت اسپلیت چیست؟ در مستر تهویه

امروزه یکی از سیستم‌ های سرمایشی گرمایشی پر طرفدار داکت اسپلیت است. در اکثر مواقع داکت اسپلیت‌ ها در فصل گرم تابستان به درستی محیط را خنک نمی‌ کنند در ادامه ما در مستر تهویه شما را با علل مختلف خنک نکردن داکت اسپلیت آشنا خواهیم کرد . از مجموع علت خنک نکردن داکت اسپلیت به اتمام رسیدن گاز آن و می‌ باشد. تیم مستر تهویه برای تعمیر داکت اسپلیت شما به سرعت در محل حاضر می شود و علت خنک نکردن داکت اسپلیت شما را یافته و آن را تعمیر می‌ کند. مستر تهویه تعمیرات  انواع برند‌ های مختلف از داکت اسپلیت از جمله داکت اسپلیت سامسونگ، داکت اسپلیت گری، داکت اسپلیت هیتاچی، داکت اسپلیت ال جی، داکت اسپلیت اسنوا، داکت اسپلیت دوو، داکت اسپلیت پاناسونیک، داکت اسپلیت  پاکشوما،‌ داکت اسپلیت هایر، داکت اسپلیت جنرال، داکت اسپلیت اوجنرال را در سراسر تهران برای شما مشتریان عزیز انجام میدهد. معمولا در فصول گرما و تابستان داکت اسپلیت ها یکی از وسایل پر کاربرد در بیشتر منازل و ادارات می باشد .در برخی موارد مشکلاتی برای داکت اسپلیت شما به وجود میآید و باعث بروز مشکلاتی از قبیل خنک نکردن داکت اسپلیت می شود این نکته را از مستر تهویه به خاطر داشته باشید که در ابتدا قبل از اینکه علت خنک نکردن داکت اسپلیت را درون دستگاه بیابید بهتر است ریموت کنترل داکت اسپلیت را بررسی کنید و مطمئن شوید که روی حالت کول باشد، در صورتی که مشاهده کردید و دیدید باز هم باد گرم می‌ زند سریعا آن را خاموش کنید و علت خنک نکردن داکت اسپلیت را از بین مراحل زیر پیدا کنید.

بروز مشکل در کمپرسور داکت اسپلیت

"<yoastmark

یکی از علل اصلی خنک نکردن داکت اسپلیت ایجاد مشکل در کمپرسور داکت اسپلیت می‌ باشد. کمپرسور ها یکی از گران قیمت ترین قطعات در داکت اسپلیت می باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل در آن هزینه های سنگینی جهت تعمیر و تعویض آن باید پرداخت کنید. این قطعه مهم درون کندانسور (یونیت خارجی) قرار می‌گیرد.

نکته مهم:

تعمیر کمپرسور بسیار کار سختی است و بهتر است برای پیدا کردن دلیل خنک نکردن داکت اسپلیت ناشی از کمپرسور کار را به دست نیروهای متخصص و حرفه ای در مستر تهویه بسپارید و همچنین در صورتی که مشاهده کردید داکت اسپلیت باد گرم می‌زند بهتر است سریعا آن را خاموش کنید تا کمپرسور با مشکل جدی روبه رو نشود و هزینه سنگینی برایتان ایجاد نکند.

بروز مشکل در برد داکت اسپلیت

"<yoastmark

برد داکت اسپلیت یکی از مهم ترین قطعات آن می‌ باشد که در صورت بروز هرگونه ایراد در آن می‌تواند یکی از علت خنک نکردن داکت اسپلیت باشد. برد داکت اسپلیت یکی از قطعاتی است که تمام دستورات داکت اسپلیت از آن دریافت می شود در صورتی که یکی از قطعات آن دچار ایراد شوند نه تنها علت باعث خنک نکردن داکت اسپلیت می‌شود بلکه امکان اینکه داکت اسپلیت کلا از کار بیفتد نیز موجود است.

بروز مشکل در لوله‌های اتصال اسپلیت

"<yoastmark

داکت اسپلیت از دو قسمتتشکیل شده است. یک قسمت شامل یونیت داخلی و قسمت دیگر شامل یونیت خارجی می باشد. این دو قسمت به واسطه لوله‌ های مسی به یکدیگر وصل شده است. یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت می تواند لوله‌های اتصال باشند. یکی از دلایلی که باعث ایجاد  باد گرم داکت اسپلیت می شود مسدود و یا آسیب دیدن لوله‌های مسی است. باید بدانید که برای جستجوی علت خنک نکردن داکت اسپلیت باید لوله‌ های مسی هم بررسی شوند که این کار را متخصصین باید انجام دهند.

بروز مشکل در فیلتر داکت اسپلیت

یکی دیگر از علل خنک نکردن داکت اسپلیت کثیف بودن فیلتر‌های آن است. درون داکت اسپلیت‌ هم مانند کولر گازی دارای فیلتر است و در زمان تهویه هوا آلودگی‌های موجود درون هوا را گرفته و جلوی ورود آلودگی‌ ها به محیط های داخل را میگیرد. دلیل اینکه می‌گویم علت خنک نکردن داکت اسپلیت کثیفی فیلترها می باشد این است که زمانی که فیلتر ها کثیف شوند اجازه نمی‌ دهند به خوبی تهویه هوا صورت بگیرد و هوای خنک وارد محیط شود. قبل از هر کاری برای تعمیر داکت اسپلیت و پیدا کردن دلیل خنک نکردن آن بهتر است که فیلترها چک شوند و در جهت تمیز کردن آن‌ ها برآیید.

بروز مشکل در گاز داکت اسپلیت

یکی دیگر از علل خنک نکردن داکت اسپلیت کم بودن و یا به اتمام رسیدن گاز داکت اسپلیت می باشد. داکت اسپلیت و اسپلیت برای خنک کردن محیط نیاز به گاز دارند و باید سالانه گاز داکت اسپلیت شارژ شود و در صورتی که شارژ نشود داکت اسپلیت باد گرم به بیرون انتقال می دهد. شارژ گاز داکت اسپلیت کار هر کسی نیست و حتما باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود و یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت شارژ غیر استاندارد گاز داکت اسپلیت است پس بهتر است برای شارژ گاز داکت اسپلیت تان از تکنسین‌های حرفه ای مستر تهویه کمک بگیرید.

بروز مشکل در ترموستات داکت اسپلیت

یکی دیگر از مزایای داکت اسپلیت دارا بودن ترموستات میباشدکه در برخی موارد باعث خنک نکردن داکت اسپلیت  می شود ترموستات جهت تنظیم دمای هوای مورد نظر در داکت اسپلیت تعبیه شده  و در برخی موارد که ترموستات با مشکل مواجه می‌شود نمی‌تواند دمای مورد نظر را تنظیم کند و باعث برون دهی باد گرم می‌شود. در این حالت همه قطعات داکت اسپلیت به درستی کار می‌کنند.در این مورد خاص حتما باید با متخصصین فعال در این حوزه تماس بگیرید.

بروز مشکل در کندانسور داکت اسپلیت

یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت مناسب نبودن جای کندانسور و یا قرار گرفتن کاور روی آن است.در بیشتر موارد کندانسور را در مکانی نصب می‌کنید که نور مستقیم خورشید به آن می‌تابد و باعث گرم شدن قطعات درونی کندانسور می‌شود و همین امر باعث علت خنک نکردن داکت اسپلیت می‌شود. علت خنک نکردن داکت اسپلیت در اکثر مواقع این است که شما در فصل سرد زمستان برای محافظت از داکت اسپلیت تان روی آن کاور می‌کشید و پس از مدتی فراموش می‌کنید که آن را بردارید و همین امر علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.

بروز مشکل در موتور فن و فن داکت اسپلیت

یکی دیگر از علت ها خرابی فن یا موتور فن داکت اسپلیت می‌باشد. فن و موتور فن یکی از مهم ترین قسمت‌های داکت اسپلیت می‌باشد چرا که سرمای تولید شده، به وسیله فن به محیط انتقال می‌یابد. در صورت سوختن و یا نیم سوز شدن موتور فن، موتور هیچ کاری انجام نخواهد داد و فن هم بی حرکت می‌ماند و هیچ گونه هوایی به محیط انتقال داده نمی‌شود و یکی از علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.

علت باد گرم داکت اسپلیت چیست؟

  • سوختن موتور فن و فن
  •  سوختن و یا خراب شدن کمپرسور
  •  کثیف و مسدود بودن فیلتر‌ها
  •  مسدود و یا شکسته شدن لوله‌های مسی رابط بین کندانسور و پانل داخلی
  •  نامناسب بودن مکان کندانسور
  •   فراموش کردن برداشتن کاور از روی کندانسور
  •  خرابی ترموستات
  •   به اتمام رسیدن و یا کم بودن گاز داکت اسپلیت
  •   خراب شدن یکی از قطعات برد
  •   سرویس نکردن کندانسور و پانل

هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت چقدر است؟

تعمیر داکت اسپلیت به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه ، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.