عملکرد شیر برق کولر گازی

عملکرد شیر برق کولر گازی


عملکرد شیر برق کولر گازی در سایت مستر تهویه

داشتن اطلاعات کافی و دقیق در خصوص ماهیت عملکردی شیر برق کولر گازی، علائم خرابی شیر برق کولر گازی در استفاده بهینه و کاربردی از انواع کولر گازی در فصول مختلف اهمیت دارد. در این مطلب علاوه بر آشنایی با نحوه عملکرد شیر برق کولر گازی یک راهکار برای تست شیر برق کولر گازی را در کنار علائم خرابی شیر برق کولر گازی مورد بررسی قرار داده شده است

.

شیر برق کولر گازی چیست؟

تغییر فاز سرمایشی کولر گازی به حالت گرمایشی از طریق یک دکمه تحت کنترل و مدیریت شیر برق کولر گازی صورت می‌گیرد. به عبارتی دیگر دستگاه کولر گازی از شیر برق برای انتقال حالت سرمایشی به گرمایشی و بالعکس استفاده می‌کند. ساختار شیر برق کولر گازی از کنار هم قرار گرفتن قطعاتی مانند بدنه، ورودی و خروجی سیال، قاب سیم پیچ و اتصال آن‌ها، میله فلزی و فنر و البته دریچه خروجی شکل گرفته است. در واقع شیر برق کولر گازی این عملکرد را با تغییر جهت مبرد در انواع کولر گازی انجام می‌دهد.

عملکرد شیر برق کولر گازی به چه صورت است؟

عملکرد شیر برق کولر گازی از یک سیر و چرخش چهارطرفه پیروی می‌کند. در واقع یک بویین در این قسمت قرار گداشته شده است که با دریافت فرمان از سیستم کنترل و کولر گازی آغازگر این فعالیت است.در طول این اقدامات مسیر هوای گرم کمپرسور را که در حالت سرمایشی کولر گازی قرار دارد، از بیرون به داخل کولر تغییر کرده و باعث گرم شدن جریان هوای خارج شده از یونیت داخلی کولر گازی می‌شود. به عبارتی دیگر باد گرمی که حاصل از خنک کردن جریان هوا در کولر گازی در فصول گرم سال است، در حالت جدید و گرمایشی به جای خروج از پنل خارجی دستگاه به پنل داخلی و اپراتور منتقل شده است. جهت اتصال شچهار لوله شیر برق کولر گازی به این شکل است که: لوله تکی به خروجی کمپروسور(DIScharge)، و مابقی بصورت لوله وسطی به مکش کمپرسور(SUCTION) ، لوله کناری اش به کندانسور و دیگری به اپراتور وصل شده اند. طی یک عملیات هوشمندانه پس از تعویض جهت شارژ جریان مبرد، کولر گازی از حالت سرمایشی به حالت گرمایشی و برعکس تغییر می‌یابد.

علائم خرابی شیر برقی کولر گازی

تا به این قسمت با نحوه عمکرد شیر برق کولر گازی آشنا شده و علاوه بر این از اهمیت کاربرد شیر برق کولر گازی در ساختار این دستگاه مطلع شدیم. تمامی این موارد نشان دهنده اهمیت توجه به سلامت این قطعه در انواع کولر گازی برای استفاده بهینه از این دشتگاه در فصول مختلف است. برای اینکه بتوانیم به راحتی از خرابی شیر برق کولر گازی مطلع شویم یک سری نکات و علائم را ر این قسمت مورد بررسی قرار داده‌ایم.

  • شکسته شدن قطعات و بخش‌ها مثل لوله‌ها و اهرم‌ها می‌باشد.
  • -داغ شدن شیر برق کولر گازی یکی از نشانه‌های قطع و وصلی بیش از اندازه شیر برق کولر گازی است. این امر از علائم بارز خرابی شیر برق کولر گازی به شمار می‌آید.
  •  شکستگی بست الکتریکی و یا بریدگی اتصالات و اختلال در جریان الکتریکی کولر
  • -عوامل خارجی که بر روی عملکرد شیر برق کولر گازیتاثیر دارد، خرابی کلید است.
  • بالا و پایین شدن جریان برق و ولتاژ نامناسب نیز می‌تواند باعث مشکل در شیر برق کولر گازی شود.
  • تراز نبودن و روان کاری نامناسب نیز، می‌تواند باعث عدم جابه‌جایی درست مبرد و در نتیجه اختلال در کار شیر برق کولرگازی و خرابی شیر برق کولر گازی شود.

یک روش تست شیر برق کولر گازی

برای اطمینان از عملکرد درست شیر برق کولر گازی یک تست ساده بر روی عملکرد این قطعه قابل انجام است که در این قسمت به آن اشاره می‌کنیم. پس از روشن کردن کولر گازی با فشردن دکمه کنترل این دستگاه، حالت سرمایش را به گرمایش و یا بالعکس تغییر دهید. اگر این تغییر حالت به سرعت انجام گیرد، یعنی شیر برق کولر گازی ایراد و عیبی ندارد.

هزینه تعویض و قیمت شیر برقی کولر گازی

اهمیت شیر برق کولر گازی نشان دهنده‌ی قیمت بالای این قطعه در هنگام تعویض است. برای داشتن اطلاعات دقیق از هزینه تعمیر و تعویض شیر برق کولر گازی انجام این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.