مشکلات رایج کولر گازی

مشکلات رایج کولر گازی


مشکلات رایج کولر گازی در مستر تهویه

با فرا رسیدن فصل تابستان ، شما نیازمند به یک کولر گازی سالم هستی. .اما اگر کولر گازی به درستی کار نکرد چه کاری باید انجام داد؟ نگران نباشید!  شما می توانید با استفاده از مطلب زیر کولر گازی خود را عیب یابی کنید. هر کدام از مشکلات رایج کولر گازی که در ادامه مطلب آورده شده است، به دلیل یک سری ایرادات در قطعات و غیره به وجود می آیند. در هر مورد می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی مستر تهویه در رابطه با آن مشکل اطلاعات لازم و راه‌حل مشکلات موجود را برطرف کنید و صورتی که با مشکلات و خرابی کولر گازی رو به رو شدید و تجربه لازم درباره تعمیر و سرویس کولر گازی خود را نداشتید. پیشنهاد ما این است که با مرکز تخصصی تعمیرات و سرویس کولر گازی مستر تهویه تماس بگیرید.


چرا کولر گازی هوای خنک پرتاب نمی کند؟

بهتر است ابتدا مطمئن شوید ترموستات به درستی تنظیم شده است و همچنین تمام دریچه های کولر شما باز است . اگرمشکل از آن نبود، فیلتر هوای کولر گازی را بررسی کنید. اگر فیلتر بخاطر گرد و غبار مسدود شده باشد، شما هیچ جریان هوایی دریافت نمی کنید. در این صورت فیلتر کولر گازی را با برس و صابون تمیز کنید. در صورتی که نیاز به اموزش دارید پیشنهاد می کنیم حتما به مقاله مراحل تمیز کردن فیلتر کولر گازی مراجعه کنید.

کولر گازی به اندازه کافی خنک نمی کند

ابتدا دریچه های کولر گازی را بررسی کنید تا از باز بودن آنها مطمئن شوید. حتی اگر یکی از آنها بسته باشد خنک کردن کل خانه سخت تر خواهد بود؛ چرا که هوای گرم قسمتی که دریچه کولر آن بسته است با هوای خنک بقیه قسمت ها ادغام شده و هوای منزل به اندازه کافی خنک نخواهد شد. در غیر اینصورت شما ممکن است مشکل دیگری از جمله نشتی در خنک کننده (refrigerant line) داشته باشید.

چرا کولر گازی خاموش نمی شود؟

عیب یابی این مشکل کمی تخصصی است. هرچند دلایل ساده ای هم میتواند منجر به بروز این مشکل شده باشد. اگر کولر گازی شما پس از رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش نمی شود، یکی از دلایل این مشکل ممکن است این باشد که با کنترل های الکترونیکی مشکل داشته دارد. معیوب شدن ترموستات کولر و یا خارج شدن سنسور از موقعیت خود نیز می تواند علت یکسره کار کردن کولر گازی باشد.

اگر بعد از زدن دکمه پاور زمان بیشتری طول می کشد تا کولر خاموش شود، احتمال کثیف بودن فیلتر یا کویل های کندانسور وجود دارد. یک دلیل دیگر خاموش نشدن کولر گازی می تواند قدیمی بودن و یا قدرت نامناسب کولر گازی در مقایسه با اندازه منزل شما باشد. سایر دلایلی که می توانند علت خاموش نشدن کولر گازی باشند عبارتند از:

  • خراب شدن بردهای مختلف کولر (برد اصلی، برد رله، برد کنترل دما)
  • گیر کردن فن کولر گازی
  • کوتاه بودن کابل ترموستات
  • درست کار نکردن ترموستات
  • خرابی ترمیستور کولر گازی
  • خراب شدن کنتاکتور

علت خاموش نشدن کمپرسور کولر گازی

بنا بر دلایل مختلفی ممکن است کمپرسور کولر گازی یکسره کارکند. این دلایل را قبلتراشاره کردیم. به طور مثال کثیف بودن کویل های کندانسور یا فیلتر کولر گازی. همچنین کمبود گاز نیز از دلایل خاموش نشدن کمپرسور اسپیلت است. با مراجعه به مقاله روش ها و مراحل شارژ گاز کولر گازی می توانید اطلاعات کاملتری در این رابطه به دست آورید. علاوه بر این، تنظیم اشتباه کولر بر روی مقدار خیلی کم یعنی درجات پایین همچون 16 و 17 درجه سانتی گراد، می تواند علت یکسره شدن کمپرسور کولر گازی باشد. زیرا ممکن است دستگاه برای خنک سازی محیط تا دمای پایین به اندازه کافی قدرت نداشته باشد.

چرا کولر گازی خود به خود خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر گازی که طور دقیق به عیب یابی اسپیلت احتیاج دارد، خاموش شدن یکباره کولر است. از جمله دلایل این مشکل می توان به افزایش دمای کمپسور و اور لود کولر اشاره کرد که برای ایمنی دستگاه را خاموش می کند. همچنین ایراد در برد، ترموستات و یا کمپرسور کولر گازی نیز می توانند باشند.

دلیل نشت آب از داخل کولر گازی چیست؟

برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشتی آب کولر گازی، ابتدا کولر را خاموش کنید.ممکن است مسیر تخلیه آب (میعانات) گرفته شده باشد. ابتدا سعی کنید گرفتگی مسیر تخلیه آب را باز کنید، اگر مشکل حل نشد، تشت تخلیه کولر گازی شما ممکن است زنگ زده باشد و یا پمپ (پمپ فشرده) کولر گازی معیوب شده باشد.

دلیل نشت آب از بیرون کولر گازی چیست؟

در روزهای گرم و یا مرطوب ممکن است گودال آبی زیر کندانسور کولر خود مشاهده کنید، که البته در صورتی که کولر گازی به درستی کار می کند عادی است! در آب و هوای خنک، یک کولر گازی ممکن است یخ بزند و با ذوب شدن یخ آن آب جمع شود. این مورد هم عادی است ولی اگر کولر به دلیل دیگری نشتی آب دارد، سعی کنید فیلتر کولر گازی را تمیز و یا تعویض کنید. اگر مشکل همچنان حل نشد، جهت بررسی و برطرف کردن مشکل با متخصص ماهر تماس بگیرید. ممکن است به مبرد بیشتری نیاز داشته باشید و یا لوله تخلیه مسدود شده باشد.

چرا وقتی کولر خاموش است نشتی آب دارد؟

اگر گاز کولر گازی شما کم باشد و یا فیلتر آن کثیف شده باشد، کولر گازی هنگام کار کردن ممکن است یخ بزند. بعد از اینکه دستگاه را خاموش کنید یخ ها آب شده و ممکن است باعث خیس شدن کف یا سقف منزل شما شود. اگر تمیز کردن فیلتر کولر باعث برطرف شدن مشکل نشد، می توانید جهت بررسی و برطرف کردن مشکل خود با متخصصین مستر تهویه تماس بگیرید.

چرا کولر گازی یخ می زند؟

عیب یابی کولر گازی که مشکل یخ زدن دارد کمی دشوار است. به طور مثال کمبود گاز مبرد می تواند به یخ زدن پنل یا لوله کوچک (لوله رفت) منجر شود. اگر جریان هوا در کویل های اواپراتور به خوبی برقرار نباشد هم ممکن است این مشکل به وجود بیاید.

 

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

هزینه تعمیر کولر گازی به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیر کولر گازی توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.