سرویس کولر گازی جنرال

سرویس کولر گازی جنرال


تعمیر کولرگازی جنرال  درسایت مستر تهویه به آن می پردازیم

کولر گازی جنرال

   کولر گازی جنرال یکی از پرطرفدارترین کولرهای گازی درایران می‌باشد که قیمت مناسب تری نسبت به کاربرد خود دارد. سازنده قطعات این کولر کشورآمریکا است و درکشورچین مونتاژ می‌شوند.
کولرگازی جنرال در مدل‌های مختلف پرتابل، ایستاده و دیواری دربازار ایران موجود می‌باشند.

 

سرویس کولر گازی

مجموعه ای از خدمات یک شرکت می‌باشد که قراراست با این خدمات کولر گازی عمر زیادی داشته باشد و در کنار آن مصرف انرژی نیز کنترل شود.
اما سرویس کولرهای گازی چه خدماتی ارائه می‌دهند که باعث می‌شود کولرهای گازی عمربیشتری داشته باشند؟
نظافت و شستشوی دستگاه مهم ترین سرویسی است که شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان ارائه دهند.

 

سرویس کولر گازی جنرال شامل :

 • پنل داخلی
 • پنل خارجی

سرویس کولر گازی جنرال

سرویس پنل داخلی کولر گازی جنرال

 • شستشوی فیلترهای کولر گازی
 • سرویس بلوور و سنسورهای کولرگازی
 • بررسی مسیرخروجی آب (لوله درین)
 • سرویس فین ها یا کویل کولرگازی

 

سرویس پنل خارجی کولر گازی جنرال

پنل خارجی کولر گازی یا همان کندانسور دارای اهمیت بالایی است چون دربیرون از منزل شما نصب میگردد و درتماس مستقیم با گردو غبارو خاک است به همین دلیل اگرشما نسبت به شستشوی به موقع ان اقدام نکنید ممکن است که مجبور به پرداخت هزینه های بالا برای تعمیرات ان شوید ٬زیرا کثیفی بیش اندازه کندانسور مانع از عملکرد صحیح دستگاه میشود وفشارزیادی به دستگاه شما تحمیل میکند. پس بهتراست که یک سرویسکار با تجربه به صورت متداول انرا شستشو نماید٬ که این کار را با استفاده از دستگاه های مخصوص فشار قوی اب(واترجت) انجام میدهند.

 

 دیگر خدمات سرویس کولر گازی

 1. نصب کولر گازی
 2. تعمیر کولر گازی
 3. شستشوی دستگاه (شستشوی پنل داخلی و خارجی)
 4. تست کردن تمام اجزای دستگاه
 5. خدمات پس از فروش
 6. فروش قطعات کولرهای گازی تمامی‌برندها

 

متداول ترین مشکلات سرویس کولر گازی

 1. به یکباره خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود.
 2. در حالی که دستگاه روشن است اما کمپرسور خاموش می‌باشد.
 3. با اینکه دستگاه روشن است و کمپرسور دستگاه نیز کار می‌کند اما کولر هوای گرم به محیط انتقال می‌دهد.
 4. مثل همیشه خنک کننده دستگاه محیط را خنک نمی‌کند.
 5.  کولرنسبت به اولین روز نصب سر و صدایش بیشتر شده است.
 6. ریموت دستگاه سرمایشی از کار می‌افتد.
 7. وقتی از کولرگازی استفاده می‌کنید از پنل داخلی صدایی نا بهنجاربه گوشتان می‌رسد.
 8. وقتی کولر گازی روشن می‌شود، پنل پیغام خطا را می‌دهد(یا چراغ‌هایش قرمز می‌شود)
 9. پنل داخلی دستگاه بعد از استفاده در مدت زمان طولانی یخ می‌زند.

 

سوالات مشتریان درباره عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال

چرا کولر گازی جنرال در حین کار صدا می‌دهد؟

دراکثرمواقع مشکل اصلی از شل شدن پیچ‌ها می‌باشد که با محکم کردن آن‌ها مشکل برطرف خواهد شد.علت بعدی می‌تواند برخورد پره‌های پروانه فن به قطعات دیگرکولرگازی ‌باشد ویا اینکه پیچ‌های کمپرسور رها شده اند و به دیواره کندانسوربرخورد می‌کند ٬که باید محکم شود.

 

 علت اینکه کولر گازی جنرال باد گرم می‌زند چیست؟

اگر بخواهید عیب یابی کولرگازی جنرال را در این حالت انجام دهید درابتدا  گاز کولرگازی را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی گاز دارد و اگر کم بود باید شارژ شود.

 

چرا کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می‌شود؟

اگرکولرگازی شما به صورت ناگهانی خاموش می‌شود باید به چند قطعه از کولر گازی توجه کنید.
مشکل می‌تواند خرابی کمپرسور، سوختن و یا خرابی قطعات روی برد، ضعیف بودن برق و کم بودن ولتاژ ورودی، خرابی ترموستات و…باشد.

 

کولر به صورت کلی کار نمی‌کند

دراین حالت اولین موردی که باید به آن توجه کنید این است که پریزبرق را بررسی کنید ٬در صورتی که مشکلی نداشت باید دوشاخه کولر گازی جنرال را بررسی کنید اگر مشکل از آن بود می‌توانید آن را تعویض کنید ولی اگر مشکل نداشتند باید سیم برق‌های ورودی به کولر بررسی شوند و در صورتی که مشکل داشتند باید آن‌ها را تعمیر کنید.

 

کولر فقط در دورتند کارمی‌کند

زمانی که کولر دور تند کار می کند باید بدانید که کلید و تنظیمات مربوط به کلید دچار اختلال شده است.برای عیب یابی دراین حالت ابتدا کلیدها را بررسی می‌کنید اگر مشکل داشتند ان ها را تعویض کنید.درغیر این صورت مطمئنا سیم‌های ارتباط کلید و پروانه قطع شده اند با استفاده از آمپرمتر آن‌ها را بررسی کنید و هر کدام قطع شده بودند را متصل کنید و یا تعویض کنید.

 

سر و صدای کولر گازی جنرال

سر و صدای کولر گازی یکی از مواردی است که طاقت فرسا است و باعث سلب آسایش می‌شود. به چند علت این عیب به وجود می‌آید.

اولین علت می‌تواند محل نامناسب قرارگیری کولر گازی جنرال باشد که باید آن را تنظیم کنید و به وسیله یک دستگاه تراز آن را تراز کنید.
دومین علت خرابی لاستیک‌های درزگیر است که بایدتعویض شوند.
سومین علت این است که پروانه فن به قسمتی از بدنه برخورد می‌کند و باید بررسی شود ودرجای مناسب خود پروانه قرار گیرد.
درمرحله آخر کمپرسور را بررسی کنید، پیچ‌های کمپرسور را باز کرده و آن‌ها را دوباره محکم ببندید به گونه ای که تکان نخورد و آلودگی صوتی ایجاد کند.

 

بدنه کولرگازی برق دارد

دراین حالت بایدبدانید که از جایی برق به بدنه کولر وصل شده و چند مورد زیر را بررسی کنید.
امکان اینکه بدنه پلاستیکی سیم پوسیده باشد و یک قسمت از سیم لخت شده باشد و با بدنه برخورد داشته باشد وجود دارد ٬در این حالت برای تعمیر کولر گازی جنرال باید سیم برق‌ها را بررسی کرده و در صورتی که این مشکل را داشتند آن‌ها را تعویض کنید.
یکی دیگر ازروش‌ها این است که سیم‌های برق اتصال به کمپرسور را جدا کنید و سپس کولر گازی را به برق متصل کنید اگر بدنه برق نداد مطمئنا مشکل از کمپرسور است و باید آن را تعویض کنید.

 

کارنکردن کمپرسوردر صورتی که فن و سایر اجزا کار می‌کنند

اولین مشکل می‌تواند از ترموستات باشد، در برخی مواقع درجه ترموستات کم است و با زیاد کردن آن می‌توانید مشکل را برطرف کنید و یا اینکه ترموستات خراب است و باید آن را کلا تعویض کنید.
یکی از مشکلات دیگر که باید مورد بررسی قرارگیرد فیلتر‌های خروجی اند در صورتی که کثیف باشند باعث بروز این مشکل می‌شود برای تعمیر کولر گازی جنرال باید آن‌ها را تمیز و یا تعویض نماید.

 

کولر سرمای مطلوبی ندارد

در این حالت هم باید چند علت مختلف را بررسی کنید.

در ابتدا باید خازن مربوط به سیم پیچ را بررسی کنید ٬اگر ضعیف یا سوخته بود آن را تعویض کنید.
این احتمال وجود دارد که گاز کولر گازی به اتمام رسیده است و باید آن را شارژ کنید.
در مرحله بعدی به سراغ موتور رفته آن را از کولر گازی جدا کرده و تست کنید اگر به صورت جداگانه کار نکرد پس خراب شده وباید تعویض شود.

 

فواید سرویس کولر گازی جنرال

سرویس کولرگازی جنرال به افزایش بهره وری دستگاه کمک می‌کند و هزینه‌های قبض برق را کاهش می‌دهد. با پیدا کردن ایرادات قبل از اینکه بزرگ‌تر و گران‌تر شوند به جلوگیری از هزینه های اضافی کمک میکنید.

وقتی فیلترها بعد ازمدتی تعویض نشود ٬در گام اول برای سلامتی شما مشکلاتی پیش می‌آید که می‌توان به بیماری آلرژی و تنگی تنفس اشاره کرد.  پس می‌توان نتیجه  گرفت که با شستشوی فیلتر دستگاه مصرف انرژی کولر گازی را کاهش داده اید.
سلامت افراد خانواده نیز دیگرمزیتی است که شما با سرویس دهی کولر گازی به آن اهمیت داده اید.
اما این پایان کار نیست و با سرویس کولر گازی عمردستگاه نیز افزایش پیدا می‌کند.

کویل کندانسورکثیف باعث می‌شود که کمپرسور سردکننده سخت‌تر کار کند، که جریان بیشتری را بر سرویس برق تحمیل می‌کند و نتیجه افزایش هزینه‌های قبض برق خواهد بود و همچنین موجب کارکرد تندتر کمپرسور و درنتیجه خرابی زودرس در آن شود که هزینه‌ی بررسی و تمیز کردن کویل کندانسور به مراتب کم‌تر از هزینه تعویض کمپرسوراست. همچنین سرویس دوره‌ای می‌تواند موارد دیگری مانند نشتی آب در سیستم که می‌تواند باعث صدمه دیدن دستگاه کولر گازی یا ساختمان شود را شناسایی و رفع نماید.

 

تعمیر کولر گازی جنرال هر چند وقت یکبار انجام شود؟

قطعا نمی‌توان گفت که چه مدت باید اقدام به سرویس کولر گازی کرد.اجزاء مختلف کولر گازی نیاز به سرویس شدن در بازه‌های زمانی متفاوت دارند واینکه در برخی موارد کولرگازی درجایی قراردارد که گرد وخاک بیشتری وجود دارد و خب اگر اینچنین باشد بهتر است در فصل گرما دوبار اقدام به شستشوی موتور کولر گازی وسرویس ان کرد.

 

همانطور که گفتیم کولرهای گازی و سیستم‌های سرمایشی عمر زیادی ندارند.اما این به معنا نیست که شما نتوانید تا آخر عمر از این دستگاه برای همیشه استفاده کنید.در واقع شما با سرویس‌های کولر گازی از خراب شدن کولر جلوگیری می‌کنید.
پس با این حال باید گفت با تعمیر کولر گازی شما عمر دستگاه را بیشتر می‌کنید و ازخسارت‌های احتمالی که ممکن به کولر گازی وارد شود نیز جلوگیری کرده اید.

لازم است که هرخریدار بعد ازاینکه کولرگازی را خریداری کرد نسبت به  تعمیر کولر گازی برنامه ریزی داشته باشد وباید دردوره‌های منظم و خاص سرویس دهی شود.

برای اینکه از سلامت دستگاه مطمئن شوید باید هر شش ماه یکبار کولر گازی خود را سرویس دهی کنید ٬که هرشخصی نمی‌تواند انجام دهد و برای این کار لازم است حتماً از یک تیم متخصص کمک بگیرید.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.