سرویس داکت اسپلیت سقفی

سرویس داکت اسپلیت سقفی


سرویس داکت اسپلیت سقفی خود را با خیال راحت به متخصصان مستر تهویه واگذار کنید.

 

کارکرد داکت اسپلیت ها در زمان سرمایش دقیقا مانند کولر گازی معمولی است که توسط پروسه هایی مانند تبرید و چگالش هوا را خنک میکند و بوسیله دمنده‌ های قدرتمند هوای خنک را به محیط داخل هدایت میکند. اما در حالت گرمایشی عملکرد این وسیله مانند یک شوفاژ است. در این شرایط داکت اسپلیت هوا را وارد کانال‌هایی می کند و آن هوا را در اطراف لوله‌ های مسی آب گرم قرار می دهد. و باعث گرم شدن هوای در حال میشود. در نهایت توسط دمنده‌ های قرار گرفته در دستگاه، این هوا به داخل محل کار و منزل هدایت میشود.

یکی از انواع اسپلیت ها ، داکت اسپلیت های سقفی می باشد که عملکرد مشابه داکت اسپلیت های دیگر دارد و فقط محل نصب آن در سقف است. و پنل داخلی داکت اسپیلت داخل سقف کاذب قرار می گیرد.

داکت اسپلیت های سقفی هم دو تیکه دارند که قسمتی از آن در خارج از محیط و قسمت دیگر آن در داخل محل مورد نظر نصب می‌گردد. در اسپلیت ‌های معمولی فاصله بین دو بخش بیرونی و خارجی نهایتا باید ۶ متر باشد، در غیر این صورت کارایی دستگاه کم می شود. اما در داکت اسپلیت‌ ها این مورد بهبود پیدا کرده است و فاصله را تا ۱۵ متر هم می‌توان در نظر گرفت بدون افت کارایی.

مستر تهویه مجری خدمات سرویس داکت اسپلیت سقفی در تمام مناطق تهران آماده اعزام نیروی متخصص و با تجربه به محل شماست.

سرویس داکت اسپلیت سقفی

یونیت های داخلی و خارجی داکت اسپلیت

در کل می‌توان گفت که داکت اسپیلت سقفی از نظر کارایی و بهینه بودن در مصرف انرژی از اسپلیت‌ معمولی به مراتب بهتر بوده و به زودی جای خود را در همه اماکن باز می کند.

تهیه و استفاده این داکت اسپلیت‌ ها علاوه بر کم کردن هزینه‌ های اولیه نسبت به چیلر های کوچک و بزرگ برای محیط‌ های مختلف بسیار ‌به صرفه بوده ، در بلند مدت هم هزینه‌ های مصرف انرژی و هدر رفت آن را به فوق العاده کاهش میدهد.

یکی از نکات مثبت داکت اسپلیت ‌ها استفاده کردن از هوای برگشتی برای بهبود کارایی دستگاه  است.و مصرف بهینه انرژی از این طریق شکل می گیرد.

داکت اسپلیت‌ سقفی هم هوای مطبوع و خنک را به محیط انتقال داده و از طرفی هوای گرم و کثیف را از محیط خارج می‌کند تا تبادل هوای مناسبی را محیط ایجاد کند. این قضیه نقش بسیار مهمی را در سلامت افراد در محل کار و منزل خواهد داشت.

اما برای تزریق همیشگی هوای مطبوع سرویس داکت اسپلیت سفقی را نباید فراموش کنیم.

چرا سرویس داکت اسپلیت سقفی بسیار مهم است؟

برای گرفتن نتیجه بهتر، خوب است که سرویس داکت اسپلیت را به صورت منظم و مرتب مثلا هر ۶ ماه یک بار انجام دهید که این امر باعث عیب یابی داکت اسپلیت هم می شود و ایرادات آن در حین سرویس رفع می گردد. در نتیجه با استمرار داشتن سرویس داکت اسپلیت سقفی از هزینه های اضافی که برای تعمیر آن پرداخت می شود خودداری میکنید.

سرویس داکت اسپیلت سقفی یکی از مهم ترین کارهایی است که برای بالا رفتن طول عمر و کیفیت داکت اسپلیت انجام می شود.

به علاوه اگر در سرویس داکت اسپلیت کوتاهی شود عملکرد آن به طول زمان افت می کند.همچنین با سرویس داکت اسپلیت در فصول گرم باعث صرفه جویی در مصرف برق می شوید.

سرویس داکت اسپلیت سقفی

ایرادات رایج داکت اسپیلت سقفی

برای سرویس داکت اسپلیت سقفی باید با ایرادات آن آشنایی پیدا کنیم.در ادامه این ایرادات را بررسی می کنیم:

کنترل داکت اسپیلت درست کار نمی کند

بالا رفتن میزان برق دستگاه

داکت اسپیلت صدای ناهنجار می دهد

میزان سرمایش داکت اسپیلت کم  است

دستگاه باد خنک نمی دهد

مقدار جریان باد داکت اسپیلت کم است

داکت اسپیلت شما از قسمت سقف آبریزی دارد

گرمایش دستگاه کار نمی کند

داکت اسپیلت روشن نمیشود

و …

ما در مستر تهویه با ارائه خدمات حرفه ای سرویس داکت اسپلیت سقفی و تعمیر تخصصی آن قصد داریم تا طول عمر دستگاه شما را بیشتر کنیم و پرداخت هزینه های اضافی شما را به حداقل برسانیم.

داشتن یک دستگاه خنک کننده مطبوع و با قدرت بالا برای هر شخص و خانواده ای خوشحال کننده و رضایت بخش است.

اما برای اینکه خوشحالی تان همیشگی باشد ،بیش از یک مرتبه به ما سر بزنید. منتظر نمانید تا داکت اسپیلت شما دچار صدا های ناخوشایند و مشکلات عملکردی شود و بعد به سراغ تعمیر دستگاه بروید. بلکه در طول زمانی که از آن استفاده می کنید و حتی قبل از آن لازم است یک سری برنامه های از قبل مشخص شده را در قبال کولر گازی خود داشته باشید.

 

نکته بسیار مهم:

اگر برای سرویس داکت اسپیلت سقفی و یا تعمیر آن ، شخصی به محل شما اعزام شد و گفت ایراد دستگاه شما را سوختن کمپرسور است. قبل از تعویض کمپرسور حتما از چندین تعمیرکار دیگر هم برای اطمینان اطلاعات کسب نمایید.

هر ساله در اوج فصل گرما متاسفانه مواردی مشاهده می شود که مشتریان برای تعویض کمپرسور با ما تماس میگیرند. اما پس از بررسی دستگاه توسط کارشناسان شرکت ، متوجه می شویم که افراد سودجو به خاطر گرفتن مبالغ کلان مشکل دستگاه را سوختن کمپرسور اعلام می کنند. در حالی که کمپرسور دستگاه کاملا سالم است و ایراد از جای دیگر است. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی می توانید با مستر تهویه تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویس داکت اسپلیت سقفی

بهترین زمان سرویس داکت اسپیلت سقفی

همه ساله حداقل یک بار در هنگام شروع فصل گرما سرویس داکت اسپیلت سقفی ضروری است.

وقتی که داکت اسپیلت سقفی صدای غیر عادی می دهد

و زمانی که داکت اسپیلت دچار افت سرما میشود

و همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره کردیم ، به خاطر این که پنل داخلی داکت اسپیلت سقفی ، داخل سقف کاذب قرار داه می شود بیشتر در معرض گرد و غبار قرار می گیرد.

بنا بر این سرویس داکت اسپیلت سقفی به صورت دوره ای ۶ ماه یک بار و یا سالیانه امری بسیار مهم است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

 

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.