داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت چیست؟


داکت اسپلیت چیست؟ در مستر تهویه

داکت اسپلیت در واقع همان اسپلیت و یا کولر گازی می باشد ولی با این تفاوت که در اسپلیت و یا کولر گازی، یونیت داخلی  دیواری یا سقفی و به صورت روکار تعبیه شده است ولی در داکت اسپلیت یونیت داخلی و یا همان هواساز به صورت توکار و درون سقف کاذب یا قسمتی از سقف مثل راهرو یا ورودی اتاق ها  نصب و اجرا شده است . سپس با کانال کشی به اتاق ها یا قسمت های مختلف یک واحد از یک ساختمان کشیده شده است و هوای تازه را بعد از فیلتر کردن و تنظیم دما به قسمت های مختلف می فرستد. نکته قابل توجه اینکه داکت اسپلیت تنها در بخش سرمایش مشابه کولر گازی می باشد و در بخش گرمایش کاملا متفاوت عمل می کند. به طوری که در یونیت داخلی آن ، کویل آب گرم وجود دارد که در فصول سرما و زمستان، آب گرمی که توسط پکیج یا موتورخانه ایجاد می شود را درون کویل ها جریان می دهد و کویل گرم می شود و با چرخش فن یونیت داخلی و در نتیجه برخورد هوا با سطح گرم در کویل، هوا را گرم می کند.همچنین این نکته بسیار مهم است که  داکت اسپلیت ها دیگر مانند کولر گازی از سیکل تبرید تراکمی که انرژی برق و کمپرسور در گرمایش استفاده نمی شود و عملا یونیت خارجی دستگاه داکت اسپلیت در زمستان خاموش است. امروزه انواع داکت اسپلیت های اینورتر که به صورت دور متغیر می باشد و همچنین معمولی که به صورت دور ثابت است و نیز تک فاز و سه فاز تولید و به بازار وارد شده است. ظرفیت سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت و یا کولر گازی بیشتر است و فضا های بزرگتری را می توان با آن پوشش داد. با توجه به گوناگونی طرح های ارائه شده در کانال ها و یونیت های داخلی ، می توان آن را در ساختمان هایی با ارتفاع کم سقف کاذب نیز نصب کرد. برای نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت لزومی ندارد که کل ساختمان با سقف کاذب پوشیده شود بلکه در قسمتی از سقف معمولا در راهروها و ورودی ها ، با ارتفاع ۲۵ سانتی متر نیز می توان نصب کرد.

هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت چقدر است؟

 تعمیر داکت اسپلیت چیست؟ به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه ، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و دیگر موارد بستگی کامل و بعد از عیب یابی و بررسی  دستگاه هزینه تعمیرداکت اسپلیت توسط متخصصین ما در مستر تهویه به شما اعلام خواهد شد که چه میزان هزینه را باید متقبل شوید البته تمامی‌ هزینه‌ های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می‌ باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد هدف اصلی ما مشتری مداری و رضایت صد در صدی شما از کار است.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.