تعمیر برد کولر گازی سامسونگ

تعمیر برد کولر گازی سامسونگ


تعمیر برد کولر گازی سامسونگ توسط متخصصین شرکت مستر تهویه

برد کولر گازی که درون قسمت داخلی دستگاه قرار دارد، محل کنترل فعالیت های کولر گازی است.تعمیر برد کولر گازی در بسیاری از موارد امکان ندارد. برد دستگاه وظایفی از جمله روشن و خاموش کردن کمپرسور،موتور، فن بیرونی ،فن داخلی، و تغییر حالت گرمایش به سرمایش دستگاه را انجام می دهد.

در واقع، تعمیر برد کولر گازی سامسونگ که قطعه چندان گرانی نیست، تنها مشکلش برای تعویض آن این است که معمولا برد اورجینال شرکت تولید کننده، در بازار به سختی پیدا می شود، نسبتا ساده است. چون هویه کاری و برقرار کردن اتصال دوباره بین نقاط قطع شده تنها کاری است که می شود برای تعمیر آن انجام داد.

2 دلیل اصلی و رایج در خرابی برد کولر گازی

سوختن برد کولر گازی سامسونگ یکی از رایج ترین خرابی‌هایی است که ایجاد میشود. با توجه به مراجعه متعدد در زمینهٔ سوختن برد کولرگازی، 2 دلیل اصلی  که باعث سوختن برد  می شود را بیان می کنیم.

دلیل اول سوختن برد دستگاه به علت نوسانات برق، زیرا که بردها از مدارهای الکترونیکی شکل گرفته اند و همچنین قطعات متصل شده بر روی برد به مقدار مشخص شده ای ولتاژ نیاز دارد. و اگر به هر دلیلی ولتاژ دچار نوسان شود ، باعث سوختگی برد می شود.

اما دلیل بعدی که از رایج ترین دلایل سوختن بردهای کولر گازی می باشد ، رعایت نشدن ایمنی و نکات مهم در زمان نصب دستگاه است.برای مرتفع کردن مشکلات بالا و همچنین بروز برخی خرابی های دیگر برد کولر گازی بهترین کار مشورت با افراد با تجربه در این زمینه است. پس در صورت مشاهده ضعف در عملکرد این دستگاه در اولین فرصت برای سرویس و تعمیر برد کولر گازی اقدام نمایید.

تعمیر برد کولر گازی سامسونگ

بررسی نحوه تعمیر برد کولر گازی سامسونگ

برای تعمیر و یا تعویض برد کولر گازی اول بدنه ی قسمت داخلی دستگاه را باز می کنیم. بعد از باز شدن بدنه، با دریچه ای که از برد دستگاه در مقابل گرد و غبار محافظت میکند رو به رو میشویم. این دریچه را با یک پیچ گوشتی باز میکنیم و بعد برد کنترل و سیم های متصل به آن را می بینیم.

قبل از جدا کردن سیم ها، از شرایط اتصال هر کدام از سیم ها حتما عکس بگیرید زیرا به یاد سپردن محل اتصال سیم ها سخت است و مدل کولرهای گازی در برندهای مختلف هم تفاوت دارند. در کنار برد دستگاه، پنج عدد کانکتر مشاهده می کنید که با حروف انگلیسی G، C، R،  Yو W مشخص است. کانکترها جزء قسمت های اصلی برد به حساب می آیند. پس آن ها را با پیچ گوشتی مناسب باز نمایید و سیم های متصل به برد دستگاه را با یک دم باریک از آن جدا نمایید و سپس سوکت های پاور را از برد دستگاه جدا نمایید.

بعد از آن سوکت سیم های رنگی که بالای برد متصل هستند را نیز بیرون بکشید. سپس پیچ هایی که برد را ثابت نگه داشته اند را باز کنید و برد کولر گازی را از جای خود در بیاورید. برد دستگاه را پشت و رو می کنیم. تا اتصالات زیر دو مقاومت صورتی رنگ و قطعات سیاه مکعب مستطیلی یا همان رله ها را در بالای برد را بررسی نماییم.

 

اگر مشکل قطع شدن اتصال این قسمت ها باشد، امکان دارد با هویه کاری مشکل برطرف شود. مراقب باشید در زمان کار با هویه قسمت هایی که در اصل به هم متصل نیستند را به هم وصل نکنید.

قطعات تشکیل دهنده برد کولر گازی سامسونگ

برد کنترل کولر گازی سامسونگ از  قطعات مختلفی ساخته شده است، که اگر یکی از این اجزاء دچار ایراد شود و آسیب پیدا کند عملکرد کل دستگاه دچار مشکل می گردد. و در نهایت باعث ضعف در عملکرد کولر می گردد. هر تعمیرکار کولر گازی باید شناخت کامل بر روی قطعات و اجزاء دستگاه داشته باشد که بتواند تعمیر برد کولر گازی سامسونگ شما را بر عهده بگیرد. در ادامه مطلب به شناخت  ومعرفی این قطعات می پردازیم.

  • یک ،مدار تبدیل ولتاژ از AC به DC
  • دو ،مدار قدرت ( زمان)
  • سومین مدار ،مدار تنظیم دور کمپرسور
  • بعدی مدار تغذیه سوئیچینگ
  • مدار مرکزی کنترل کننده
  • مدار IPM
  • و در نهایت مدار FCM

تعمیر برد کولر گازی سامسونگ

چه مواردی شامل تعمیر برد کولر گازی می شود؟

سرویسکاران برای سرویس و تعمیر این سیستم های تهویه، اول باید به بررسی مشکلات کولر بپردازند تا در کوتاه ترین زمان و براحتی ایرادات کولر گازی شما را برطرف کنند.

همیشه قبل از تعمیر دستگاه توسط سرویس کاران با تجربه باید عیب یابی برد کولر گازی صورت بگیرد. تعمیرکاران بعد از پیدا کردن ایرادات دستگاه، با تجربه و دانش و با استفاده از ابزار آلات مختص این کار و با در نظر گرفتن نکات ایمنی دستگاه شما سرویس و تعمیر می کنند.

این خدمات برای تمامی کولرهای گازی قابل انجام است. تعمیر برد کولر گازی سامسونگ یکی از خدمات پر مخاطب تعمیر این دستگاه است.

ایرادات شایع برد کولر گازی سامسونگ

نوسان جریان برق:

در اثر این نوسانات برق، برد دستگاه دچار مشکل می گردد و حتی ممکن است برد بسوزد. قطعات بسیار حساس و ظریفی مثل سنسور ، چشمی و ترانس در قسمت برد وجود دارد که در جریان نوسانات برق، دچار ایراد هایی میشوند. وقتی برد دچار مسئله های این چنینی می شود، نمیتواند فرمان های مورد نیاز را به سایر اجزاء ارسال کند و به همین خاطر، عملکرد کلی کولر گازی با اختلالات جدی مواجه می شود.

 

در شرایط این چنینی کمپرسور دستگاه دچار نقص عملکرد می شود و در نهایت، شاهد بروز حالتی به نام اورلود در کولر گازی سامسونگ خواهیم بود. کارشناسان مستر تهویه معتقد هستند که اورلود برای دستگاه بسیار خطرناک و حتی ممکن است دستگاه را به طور کل از کار بندازد. این نکته را در نظر داشته باشید که بررسی و تعمیر برد کولر گازی سامسونگ در هریک از حالت های گفته شده، نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد و افراد عادی به هیچ وجه توانایی انجام این کار را ندارند. شما عزیزان میتوانید برای بررسی و تعمیر برد کولر گازی سامسونگ ، خود با  شرکت مستر تهویه تماس برقرار کنید و یا حضوری مراجعه کنید و مشکلات کولر گازی خود را در سریع ترین زمان ممکن رفع نمایید.

تعمیر برد کولر گازی سامسونگ

متخصصان مستر تهویه چه خدماتی برای تعمیر برد کولر گازی سامسونگ ارائه میدهند؟

تمامی تکنسین‌های ما خوشبختانه با تجربه بالای خود در مورد انواع خطاهای کولر گازی، می‌توانند تمام ایرادات برد دستگاه شما را برطرف نمایند و خیال شما را در فصول گرم سال راحت کنند.

همه مشکلات رایج، مانند سرد یا گرم نشدن دستگاه، روشن نشدن کمپرسور کولر گازی، نچرخیدن فن کولر گازی، اختلال در سنسور دما و دریچه‌های کولر گازی سامسونگ و … ممکن است برای هر کولر گازی اتفاق بیفتد.

اما نگران نباشید چون ما در مستر تهویه آماده خدمات تخصصی در زمینه تعمیر برد کولر گازی سامسونگ هستیم.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.