بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی


یکی از سوالات پر تکرار از مستر تهویه این است که بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمانی است؟

برای اینکه بدانیم چه زمانی سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی را انجام دهیم  بهتر است به این نکته توجه نماییم که با شروع فصل گرما و گرم شدن تدریجی هوا، تهویه مناسب برای همه الزامی است.و همین موضوع تاثیر بسزایی نیز در روحیه انسان می گذارد.

نکاتی که در تهویه مناسب باید در نظر گرفت:

  1. دما : دمای مناسب محیط در تهویه مناسب بین 21 تا 25 درجه می باشد.
  2. رطوبت محیط : که این رطوبت معمولا بین 40 تا 70 درجه می باشد و بسیار مناسب برای محیط زندگی می باشد.
  3. تصفیه هوا: و سومین مورد شرایط میزان آلودگی محل زندگی شما است.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی قبل از آغاز فصل گرما است.با شروع فصل گرما به سراغ کولر گازی خود می رویم تا از کولر گازی خود استفاده نماییم.

ولی قبل از روشن کردن کولر گازی باید حتما سرویس کولر گازی را انجام دهیم که هم انتظار کارکرد بالاتری از کولر گازی خود داشته باشیم و هم در فصول گرما به مشکلات کم تری برخورد کنیم.

دستگاه کولر گازی اسپیلت از دو قسمت تشکیل شده است. که یک قسمت مربوط به محیط داخلی که یونیت داخلی و یک قسمت مربوط به محیط خارجی است که یونیت خارجی نام گذاری شده است.

در نصب کولر گازی ،نصب هر قسمت به طور جداگانه انجام می شود.

همچنین در زمان سرویس کولر گازی باید هر دو قسمت را توسط تعمیرکار متخصص بررسی و سرویس کامل نماییم.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

انجام سرویس‌های سطحی کولر گازی توسط شما

در مواقعی که به سرویس کولر گازی به صورت کامل نیازی نیست، می‌توانید تنها با استفاده از آب و یک ابزار پاک کننده، ورودی‌های آلوده شده مانند دهانه پرتاپ باد سرد، دریچه هوای آزاد ، فیلتر ورودی و نقاط حبس شده توسط گرد و خاک و کثیفی را تمیز کنید.

بنابر این علاوه بر دو مرتبه سرویس کولر گازی در سال، بهتر است هر چند وقت یک بار، به تمیز کردن و شستشوی سطحی کولر گازی خود بپردازید.

چطور بفهمیم کولر گازی ما به سرویس نیاز دارد ؟

حتی در صورت نبود مشکل قابل توجه ، پیشنهاد می شود حداقل سالی یکبار نسبت به سرویس کولر گازی اقدام نمایید. تا اطمینان حاصل کنید عملکرد دستگاه شما در بهترین حالت ممکن است.

اگرچه خدمات نگهداری، سرویس و تعمیر اسپلیت و کولرهای گازی کار آسانی نیست و باید حتما به متخصصین این امر بسپارید ، ولی شما باید اطلاعات درستی از بهترین زمان برای سرویس کولر گازی داشته باشید.

علائم رایجی که نشان دهنده زمان سرویس کولر گازی می باشد:

اگر مدت زیادی طول می کشد تا کولر گازی فضای محیط را خنک کند و یا سطح خنک کردن دستگاه خیلی پایین باشد.

کولر گازی شما بیشتر از حد عادی سر و صدا ایجاد می کند ، ممکن است فیلترها مسدود شده باشند.

به کمک جارو برقی ، گرد و خاک داخل کولر گازی را تمیز کنید. اگر این صدا همچنان ادامه داشت و یا صداهای دیگری را شنیدید ، احتمالا مشکل مکانیکی در دستگاه وجود دارد.

و اگر هزینه قبض برق شما خیلی بالاست ، این بدین معنی است که کولر گازی شما به درستی نصب نشده و باید حتما بررسی شود.

این ها تنها برخی از نکاتی بود که شما را از بهترین زمان برای سرویس کولر گازی آگاه می کند.

اما بهترین راه ممکن برای جلوگیری از هزینه های بیشتر سرویس دوره ای کولر گازی به صورت منظم، توسط متخصصین کارآزموده و با تجربه مستر تهویه می باشد.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

 

نصب و سرویس کولر گازی و اسپلیت توسط افراد کاربلد و با تجربه

اولین پیشنهاد مستر تهویه این است که برای هر بار سرویس کامل کولر گازی و شستشوی اساسی ، یعنی یک الی دو بار در سال، این کار را به افراد با تجربه و کاربلد آن بسپارید.

آشنا نبودن با نحوه صحیح باز و بسته کردن قطعات، می‌ تواند باعث آسیب جدی به کولر گازی شده و از طول عمر آن کم کند.

و اما نکته دیگر، شناسایی آسیب‌های در حال وقوع است، که با بررسی‌ توسط افراد متخصص پیش از بروز مشکل کامل، از آن جلوگیری میشود.

تعمیرکاران متخصص سرویس کولر گازی، اتصالات و کارکرد کولر گازی را بررسی می کنند و با انجام درست شستشوی کولر گازی از آسیب های احتمالی به آن جلوگیری می کنند.

نحوه سرویس کولر گازی

برای آموزش نحوه صحیح سرویس کولر گازی قبل از هر چیزی لازم است بدانید که کولرگازی شما از چه برندی است. تعدادی از برندهای کولر گازی عبارتند از: ال جی، سامسونگ،مدیا ،توشیبا و جنرال

همچنین محل زندگی شما برای سرویس کولر گازی بسیار مهم است ، زیرا برای پیدا کردن تعمیرکاران متخصص برای سرویس کولر گازی ، شما نیاز دارید که بهترین شرکت را پیدا کنید که با هزینه ای مناسب سرویس کولر گازی شما را انجام دهد.

شما باید افرادی را انتخاب کنید که با تمام مدل ها و برندهای کولر گازی آشنایی کامل داشته باشند. و بتوانند سرویس کولر گازی شما را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام دهند.

برای سرویس کولر گازی، فشار گاز کولر باید چک شود و همچنین برای شستن کولر گازی لازم است سالی یک بار اقدام نمایید. تا کولر گازی کاملا سرویس گردد و کویل اواپراتور و کندانسور با مواد خاص در زمان شستشوی کولر گازی کاملا شسته شوند.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی به چقدر زمان نیاز دارد؟

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی به صورت معمول هر ۶ ماه یکبار است تا کولر گازی شما در آینده با آسیب جدی روبرو نشود.این زمان برای سرویس همه برندهای کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس باید همه برندهای کولر گازی سالی ۲ بار سرویس شوند.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا سرویس کولر گازی شما تمام شود معمولا بستگی به متخصصی دارد که این سرویس را انجام می دهد. اما به طور میانگین حدود ۳۰ الی ۵۰ دقیقه این زمان طول میکشد.

پیشنهاد می گردد که حداقل یک دوره یک ساله سرویس کولر گازی را برای سرویس دستگاه خود در نظر بگیرید.

خدمات مستر تهویه:
تعمیر کولرگازیتعمیر اسپیلتتعمیر داکت اسپیلیت  –تعمیر برد کولرگازیتعمیر داکت اسپیلت الجیسرویس کار کولرگازیشماره تلفن تعمیرکار کولرگازیتعمیر کولرگازی جنرالسرویس اسپیلتتعمیرکار کولرگازی در تجریش  – تعمیرکار داکت اسپیلت در قیطریهسرویس کار اسپلیت در شریعتی 

 

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.